Nuo „Mūšio fronto“ įsikūrimo pradžios prabėgo jau daugiau nei pusantrų metų, o per tą laikotarpį „Mūšio fronto“ šratasvydžio aikšteles aplankė daugiau nei 2 tūkstančiai žmonių iš visos Lietuvos ir užsienio. Teko sutikti įvairiausių žaidėjų ir pažinti daug skirtingų žaidimo būdų. „Mūšio fronte“ airsoft entuziastai atvyksta smagiai praleisti laiką ir užsiimti mėgstama veikla, todėl nesinori dažnai būti pašautam ir leisti laiką komandos bazėje. Pateikiame 7 patarimus, kurie žaidėjams padėjo pagerinti bei prailginti žaidimą mūšio lauke.
Kariniai renginiai – taiklumo ir sumanumo derinys. Pradedantieji airsofto žaidėjai įprastai šaudo serijomis, taip jie išnaudoja BB‘s šovinukų atsargas. Rekomenduojama šaudyti pavieniais šūviais arba trumpomis serijomis po 3-4 šratus. Žinoma, kartais tenka apšaudyti priešininkus intensyvia ugnimi, tačiau taip dažniausiai nutinka tik į pasalą patekusiems airsofteriams.
Svarbu orientuotis šratasvydžio aikštelėse. Klaida, kuria daro nepatyrę airsofto žaidėjai – patekę į susišaudymą, labai stengiasi nepakliūti į ,,mirtviaką“ (komandos bazę), todėl ilgai slepiasi ir praranda žaidimo kontrolę. Norint išlikti žaidime vien slėptis neužtenka, todėl būtina kontroliuoti, kas ir kada juda poligone, kur savos, kur priešiškos pajėgos. Jeigu patekote į intensyvų susišaudymą ir negalite atsišaudyti, praneškite komandos nariams apie priešo aktyvumą ir dislokacijos vietą ir bandykite keisti savo kovos vietą, dengiami draugiškų pajėgų.
Šratasvydis – bendravimas ir komandinė veikla. Didelė dalis žaidėjų daro šią klaidą – nesikeičia informacija tarpusavyje. Mūšio lauke komunikacija ir informacijos sklaida yra labai svarbi. Visų pirma, tai padeda geriau kontroliuoti priešiškų pajėgų puolimą. Antra – padeda ilgiau išlikti mūšio lauke ne tik pačiam, bet ir komandos draugams, ko pasekoje lengviau nenutraukiamai vykdyti jums paskirtas misijas. Nepamirškite, airsoftas yra komandinis žaidimas.
Šratasvydis – judrios karinės pramogos. Labiau patyrę žaidėjai žino, kad tūnant vienoje vietoje tampi nuspėjamu, todėl ir pažeidžiamu. Nedarykite šitos klaidos. Keiskite poziciją, priartėkite, užeikite iš šono – būkite nenuspėjami.
Vyriškos pramogos – drąsos reikalaujantis užsiėmimas. Airsoft naujokai dažnai turi baimę, kad į juos pataikys, todėl ima šaudyti iš toli. Kodėl tai negerai? Šaudant iš toli yra eikvojami šratai, o šansai pataikyti – pernelyg menki. Tai veiksminga tik išskirtiniais atvejais, kai priešas kontroliuoja komandos judėjimo sektorių, o komandai būtina pasitraukti iš esamos pozicijos. „Judu-dengiu“ metodas yra vienas paprasčiausių ir labiausiai naudojamų pozicijos keitimo būdų. Tuo pasinaudoti verta visiems!
Kariniai žaidimai – tai taktiniai veiksmai visais atvejais. Prastai pasirinkta pozicija mūšio lauke, tampa pataikymo priežastimi. Sudėtinga nusakyti, kokia turėtų būti ideali kovos pozicija, nes tai priklauso nuo individualios situacijos ir šratasvydžio vietos. Visgi labiau patyrę žaidėjai rekomenduoja apgalvoti kelis ėjimus į priekį. Planuoti savo judėjimo krypį, poziciją, kurią užimsite, ir sekti komandos narius. Dažnu atveju geriausia lygiuotis viena eile su kovos draugais, tokiu būdu apsaugosite vieni kitus nuo užpuolimo iš flango ir labiau kontroliuosite žaidimo frontą.
Airsoftas – strateginis žaidimas. Ryžtingi ir chaotiški veiksmai dažnai būna pražūtingi. Naujokai, norėdami pasilengvinti žaidimą, ryžtingai, bet neapgalvotai imasi iniciatyvos pulti priešą. Retu atveju pasiseka, o dažniausiai pataikoma į juos pačius, todėl tenka ilsėtis komandos bazėje. Sąžininga būtų paminėti, kad ir patyrę žaidėjai, pernelyg pasitikėdami savimi, mūšio lauke elgiasi agresyviai. Visgi, jei patekote į šratasvydžio aikštelės priekį ir nežinote, ką daryti – grįžkite atgal, stabtelkite ir apgalvokite savo veiksmus. Tai padės išvengti greitos atakos pabaigos.
Šie 7 patarimai yra paremti karine taktika ir lyderyste, todėl naudingi ne tik šratasvydžio žaidime, bet ir kariuomenėje. Rekomenduojame išbandyti šiuos patarimus ir įsitikinti jų nauda patiems.
Saugaus ir smagaus žaidimo su Mūšio frontu!