Ką kiekvienas turi žinoti apie šratasvydžio (airsoft) maskuotę?

Ką kiekvienas turi žinoti apie airsofto (šratasvydžio) maskuotę?

Sėkmė šratasvydžio (airsofto) mūšyje susideda iš daugelio etapų ir principų, kurių svarbiausi: taktinio judėjimo įgūdžiai, komandos tarpusavio pagalba, atitinkamos priedangos užėmimas ir dar vienas, ne mažiau svarbus – maskuotė. Net 70 proc. mūšio sėkmės lemia tinkamas užsimaskavimas.

Anksčiau įvairių šalių kariuomenės naudodavo kareivišką aprangą, medžių šakas ir purvą kaip maskuojančias priemones, šiais laikais pasirinkimas yra kur kas didesnis. Pagrindinės plačiai žinomos maskavimosi priemonės: kamufliažinė apranga ir veido dažai. Maskuotei naudojant dažus, pravartu laikytis tinkamo užsimaskavimo principų – pradžioje visas veidas yra padengiamas žalia spalva, o tik vėliau yra naudojamos tamsesnės spalvos (ruda, pilka arba juoda). Tamsesnės spalvos yra skirtos paslėpti veido iškilimus, tokius, kaip skruostai, smakras, nosis ir kakta. Dažniausiai veido maskavimą kaip smagų ir nuotaiką kelianti užsiėmimą naudojame bernvakario žaidimams. Dažai nėra vienintelis būdas save paslėpti aplinkos fone, todėl atvirų airsoft renginių metu, žaidėjai naudoja veido kaukes ir maskuojančias skaras bei aprangą.

Svarbu maskuoti save, bet ne ką mažiau svarbu užsimaskuoti ir savo įrangą (ginklus, amuniciją ar transportą). Pagrindiniai būdai maskuoti savo įrangą yra labai panašūs, kaip ir pačio šratasvydžio dalyvio maskuotė – kamufliažinė medžiaga, augalija arba dažai.

Norint pasirinkti tinkamą maskuotę reikėtų atsižvelgti į tam tikrus aspektus:

  1. Mūšio vietą. Ar tai būtų pastatų visuma, ar miškinga vietovė. Šratasvydžio vietose, kur vyrauja pastatai, naudinga rinktis šviesesnių atspalvių maskuojančią aprangą, o miškingose vietovėse – tamsesnę. Tai pagrindas.
  2. Metų laiką. Pavasaris/vasara, ruduo ir žiema reikalauja atsižvelgti į dominuojančių spalvų tonus, nuo ko ir priklauso maskuotės veiksmingumas.
  3. Gamtos sąlygas. Reikia atsižvelgti ir į tai, kokia augalija yra dominuojanti mūšio vietoje. Tai padeda dar geriau susilieti su gamtos fonu ir išlikti nepastebėtam.

Atsižvelgęs į išdėstytus patarimus tikrai tapsi mažiau matomas airsoft priešininkų snaiperiams ir pėstininkams, o tai reiškia, kad turėsi daugiau šansų įgyvendinti žaidimo scenarijų ir nugalėti.

„Mūšio frontas“ yra puiki vieta, kurioje suderinamos visos karinės airsoft pramogos. Mūsų šratasvydžio aikštelėse galima pozityviai ir smagiai praleisti laiką bernvakario, gimtadienio ar komandos formavimo žaidimams. Juk ne kiekvieną dieną atrasite progą pasinaudoti realių ginklų kopijomis, išmokti šratasvydžio taktinių pagrindų, kurie sustiprins komandinį darbą, o išmokę užsimaskuoti, pasijausite kaip tikri kariai. Svarbiausia – sukursite nepamirštamus atsiminimus sau ir savo draugų kompanijai mūsų šratasvydžio žaidimuose. Artimiausius mūsų renginius galite rasti skyriuje renginiai arba mūsų FB paskyroje (įvykiai). Iki pasimatymo Mūšio fronte!

Kiti straipsniai

Rekomenduojame