Airsofto (šratasvydžio) LiPo baterijos – TOP 8 svarbūs faktai

Šratasvydžio (airsofto) ginklų elektrinės baterijos turi vieną pagrindinę funkciją – jos saugo tam tikrą energijos kiekį, priklausomai nuo jų pajėgumo. Baterijos gali būti gaminamos skirtingomis įtampomis ir pajėgumais. Šiandien, ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje labiausiai paplitę šratasvydžio ginklai yra elektriniai, sutrumpintai vadinami AEG (ang. Automatic Electric Gun). Šie ginklai veikia elektrinių baterijų pagalba, kurias šiandien trumpai apžvelgsime.

Dažniausiai, gamykliškai naujų ginklų komplektacijoje yra naudojamos NiMH baterijos, tačiau beveik visi airsoft žaidėjai skuba jas pasikeisti į LiPo baterijas, todėl kad šios yra žymiai kokybiškesnės ir patvaresnės. Štai, keli faktai apie LiPo baterijas, kuriuos būtina žinoti:

  • Negalima įkrauti, iškrauti, naudoti ar laikyti sugadintą arba kitaip pažeistą šratasvydžio LiPo bateriją. Rekomenduojama šalinti tokias baterijas tinkamais būdais (tai galite padaryti beveik visuose didžiuosiuose prekybos centruose).
  • Nerekomenduojame pirkti jau naudotų airsofto LiPo baterijų. Jūs niekada nežinote, kaip šią bateriją naudojo ankstesnis savininkas, todėl ji gali būti nekokybiška.
  • Įkraunant ir iškraunant LiPo bateriją, visada naudokite tinkamą “LiPo” baterijos balanso įkroviklį / iškrovimo įtaisą. Labai svarbu, kad baterijoje visada būtų palaikoma vienoda įtampa.
  • LiPo baterijos negalima visiškai iškrauti, jas reikia laikyti 50-70% įkrovos lygiu. Įkrovimas turi būti atliekamas su įkrovikliu, kuris yra pritaikytas būtent šioms baterijoms.
  • Niekada nepalikite LiPo baterijų be priežiūros įkrovimo metu. Jei įvyktų trumpas sujungimas ar baterija užsidegtų, turite laiku tai pastebėti, kad išvengtumėte nelaimės.
  • Visada laikykite savo šratasvydžio LiPo baterijas kambario temperatūroje. Negalima laikyti labai šiltose arba šaltose vietose. Net jei šaltam akumuliatoriui būdinga mažesnė cheminė reakcija, dėl kurios gali prailgėti jo veikimo laikas, šaltis gali sukelti kondensaciją akumuliatoriaus viduje, o tai gali būti labai pavojinga.
  • Niekada nepalikite savo airsoft LiPo baterijų pilnai pakrautų ilgiau nei 2-3 dienas. Jei nenaudosite akumuliatoriaus, rekomenduojama iškrauti jį su tam skirtu iškrovimo įtaisu.
  • Rekomenduojama laikyti LiPo baterijas saugioje ir sausoje vietoje, geriausiai tam tinka specialus nedegus įdėklas.

Prisiminkite – kuo geriau rūpinsitės LiPo baterijomis, tuo ilgiau jos tarnaus airsofto žaidimuose!

Kiti straipsniai

Rekomenduojame