Šratasvydžio (airsoft) ginklai moksleiviams paliko įspūdį

Nuskambėjus skambučiui, vaikai pradėdavo rinktis į klasę, buvo ypač smagu stebėti jų reakcijas, kai pamatydavo ant stalo gulinčius ginklus ir mus su uniformomis. Berniukai greitai sėdo ir su entuziazmu stebėjo, kas čia bus. Pirmieji klausimai skambėjo taip: “gal galėsim pašaudyti airsoft?” Mergaitės buvo šiek tiek drovesnės, tačiau, mūsų nuostabai, taip pat labai domėjosi tiek ginklais, tiek pristatymu.

Kovo pirmąją savaitę, bendradarbiaudami su AIESEC organizacija, lankėmes keturiose Kauno mokyklose – Kauno Santaros gimnazijoje, Kauno Milikonių progimnazijoje, Kauno Gedimino sporto ir sveikatingumo gimnazijoje bei Kauno Bernardo Brazdžionio mokykloje, kuriose 6-11 klasių moksleiviams pristatėme šratasvydį (airsoft), pasakojome apie šratasvydžio žaidimo scenarijus, naudojamus ginklus ir jų įvairovę, bei pristatėme pagrindinius žaidimo principus. Taip pat, praktiškai pristatėme 6 šratasvydžio ginklų modelius, juos leidome išbandyti ir moksleiviams bei mokytojams.

Pristatymą pradėjome nuo pagrindų – klausėme moksleivių, ar yra kada nors žaidę šratasvydį arba dažasvydį. Skaičiai nustebino – beveik visose klasėse, pusė mokinių buvo bandę arba bent jau žinojo, kas tai yra.  Atkreipėme dėmesį į šių žaidimų skirtumus ir demonstravome šratasvydžio šovinius, leidome vaikams juos apžiūrėti. Pasakojome apie pagrindinius žaidimo principus ir dvi pagrindines taisykles – SĄŽININGUMĄ IR SAUGUMĄ. Leidome vaikams apžiūrėti žaidimuose naudojamas apsaugas, jas pasimatuoti ir nusifotografuoti. Labiausiai patikusios žinoma buvo pilno veido kaukės, su kuriomis vaikai galėjo įsijausti į rolę.

Įdomiausia pristatymo dalis buvo šratasvydžio ginklai. Moksleiviai sužinojo, kokie ginklai yra naudojami žaidime, kurie ginklai yra populiariausi, patogiausi ir lengviausiai naudojami. Moksleivius nustebino faktas, kad šratasvydyje naudojami ginklai yra realios ginklų kopijos, kurių svoris ir išvaizda gali būti maždaug tokie patys. Didžiausią įspūdį moksleiviams paliko tolimųjų šūvių airsoft ginklas. Sužinoję, kad šis ginklas yra užtaisomas mechaniškai, kiekvienas, net jauniausi šeštokai, užsimanė išbandyti savo jėgas ir jį užtaisyti. Tiesa, pavyko ne kiekvienam, o smagioji dalis, kad bandė ir merginos.

Žinoma, mokiniams leidome išbandyti savo šratasvydžio taiklumą ir šaudyme. Jame sudalyvauti norėjo visi – tiek berniukai, tiek mergaitės, net ir mokytojos stojo į eilę. Šaudėme į iš anksto paruoštą taikinį iš 5 metrų atstumo. Tai buvo puiki patirtis tiek vaikams, tiek Mūšio fronto komandai. Labai smagu, kad galime prisidėti prie naujos airsofto žaidėjų kartos ugdymo!

Kiti straipsniai

Rekomenduojame