Paskelbus žaidimo pradžią dažnai skubame bėgti šaudyti ir įnirtingai veikti. Tai viena dažniausių naujų šratasvydžio (kitaip dar vadinamo straikbolu arba airsoftu) žaidėjų klaida. Susižavėję šia veikla jie skuba pirkti ekipuotę ir ginklus tam, kad kuo greičiau pradėtų žaisti šratasvydį. Sukyla emocijos, o susidomėjimas būna toks stiprus, kad pamirštama, jog įnirtingas bėgiojimas ir šaudymas į priešininkų komandą mūšio lauke rezultatyvumo neatneša. Kad veiktume teisingai, aptarkime svarbiausias akimirkas airsofto žaidimo pradžioje bei judant mūšio lauke. Tai įvaldę galėsime ne tik puikiai praleisti laiką, bet ir būti rezultatyvūs savo komandai. 3 svarbiausi patarimai pradedantiesiems:
- Klausyk instruktažo. Tai iš pažiūros nuobodus ir laiką gaišinantis užsiėmimas, tačiau būtent jo metu galima išgirsti išties praktiškai šratasvydžio žaidime panaudojamos informacijos, kuri gali apsaugoti sveikatą ir padėti efektyviai orientuotis aikštelėje. Šratasvydis nėra pati saugiausia laisvalaikio praleidimo forma, todėl saugumo reikalavimai yra svarbiausi. Jei laikysimės bendrų žaidimo taisyklių, apsaugosime ne tik sveikatą, bet ir garbę netapdami „maklaudu“ (sukčiaujančiu žaidėju) – tokių nemėgsta nei žaidimo dalyviai, nei organizatoriai, o už sukčiavimą galima patekti į juoduosius sąrašus. Todėl laikykis taisyklių ir neskubėk žaisti – adrenalino ir sprogstančių granatų garso užteks visiems.
- Perduok informaciją. Kai jau žinai visą aktualią informaciją apie airsofto žaidimo aikštelę ir tai, kaip saugiai elgtis mūšio lauke, gali pereiti prie bendravimo radijo stotele (racija) subtilybių. Tai ne raketų mokslas, tad yra tik kelios pagrindinės taisyklės:
- Pranešimai turi būti trumpi ir aiškūs. Užtenka aiškiai ir raiškiai pranešti savo kolegoms naujausią aktualią informaciją, ką, kas, kur, kada, ir kaip darys;
- Ne mažiau svarbu, kad trumpas pranešimas pasibaigtų sutartiniu radijo informacijos perdavimo žodžiu „klausau“, o radijo ryšį baigtum fraze „ryšio pabaiga“;
- Paskutinis, nežymus, bet svarbus techninis faktas – prieš pradedant kalbėti, pranešimo perdavimo ryšio mygtuką reikia nuspausti ir palaikyti kelias sekundes, tik po to pradėti kalbėti. Tai aktualu tam, kad pranešimas būtų perduotas sklandžiai.
- Teisingai judėk. Trečiasis patarimas, vainikuojantis patarimų seriją naujokams, yra ,,judu dengiu“. Nežinai, kas tai? Tai judėjimo būdas airsofto aikštelėje, kai pavieniai asmenys ar grupės juda arba ugnimi dengia kitus judančius žaidėjus šratasvydžio aikštelėje. Atrodo painiai? Iš tiesų tai labai paprasta: kol dengia vieni, tol juda – kiti. Kai judantys asmenys užima saugią poziciją, tuomet jie tampa dengiančiais, o juos prieš tai dengę žaidėjai – judančiais. Tas pats ir su didesniais koviniais vienetais. Tai efektyvus judėjimo vietovėje būdas, kai saugomas judantis žaidėjas. Kaip tai atrodo rasi čia: https://www.youtube.com/watch?v=qYe3dfLUjGc
Taigi, šratasvydžio entuziaste, tai ne iš piršto laužti patarimai, o mūšio lauke patikrinti faktai, kurie garantuoja tau smagų ir saugų žaidimą. Straikbole dažnai pasitaiko netikėtų situacijų, tad geriausias būdas išvengti nesklandumų ir smagiai leisti laiką – atsižvelgti į šiuos patarimus.
Gerų emocijų žaidžiant šratasvydį!