Šratasvydis – komandinė pramoga
Kaip ir dauguma sporto šakų, šratasvydis (airsoftas) yra komandinis užsiėmimas. Tačiau nebūtina pačiam surinkti komandą, kad galėtum žaisti. Į mūsų šratasvydžio aikšteles atvažiuoja individualūs žaidėjai, norintys gerai praleisti laiką ir „prasipūsti“ galvą. Būtent mūšio lauke jie susiranda komandą, įsilieja ir tampa vieninga jėga, kur kiekvienas žaidėjas asmeninį meistriškumą gali panaudoti komandinės pergalės siekiui. Pavieniai žaidėjai retai kada turi šansų nugalėti didesnes priešo pajėgas, kad ir kokius puikius šratasvydžio taktinius įgūdžius jie turi. Todėl geriausiai savo meistriškumą atskleidžia „susidirbusios komandos“ iš 4-10 žmonių. Ne be pagrindo tokios sudėties (optimaliausiai 6-8 karių) komandas specialiose kovinėse operacijose naudoja įvairių šalių ypatingos paskirties būriai. Būtent apie šratasvydžio (ang. airsofto) žaidimą komandoje ir naudingus patarimus yra šis tinklaraščio įrašas.
Mūšio frontas dalinasi lengvai pritaikomais patarimais.
Pravardės. Jos reikalingos greitesnei komunikacijai komandos viduje. Jos turėtų būti lengvai įsimenamos ir susijusios su tam tikrais žmogaus bruožais ar tiesiog su tuo, kas žaidėjui patinka. Airsoftas tai vieta, kur galite savęs neriboti ir būti tuo, kuo norite. Pavyzdžiui, vienas iš airsofto dalyvių žaidimo metu yra kviečiamas pravarde „Kapitonas Amerika“. Iš kur ją gavo? Ji gimė LK Rukloje, bazinio kurso metu. Dėvėdamas LK uniforma jis jausdavosi pakylėtas ir „kietas“, nuo ko pastebimai pasikeisdavo jo eisena, jis imdavo vaikščioti išpūtęs krūtinę bei pakėlęs smakrą aukštyn, todėl pasidarė panašus į filmo herojų „Kapitoną Ameriką“. Nuo tol taktiniuose užsiėmimuose yra kviečiamas paprasčiausiai „amerika“. Tai pavyzdys, kaip gali gimti paprastos, bet linksmos ir lengvai įsimenančios pravardės, todėl rekomenduojame ir Jums turėti pravardę.
Informacijos perdavimas tarpusavyje. Airsoftas, kaip tikras karinis gyvenimas, reikia kruopščiai ruoštis, planuoti ir, žinoma, aiškiai komunikuoti tarpusavyje tam, kad žaistumėte tikslingai. Egzistuoja žodinis ir nebylus informacijos perdavimas. Tinkamiausias būdas bendrauti pasirenkamas priklausomai nuo priešų pajėgų koncentracijos toje vietovėje ir grėsmės būti aptiktam. Apie nebylaus valdymo signalus ir naudojimąsi radijo ryšio perdavimo stotelėmis rašėme praeituose straipsniuose, todėl apie tai skaitykite paspaudę anksčiau paryškintas nuorodas. Jeigu esate pradedantysis žaidėjas galite pasinaudoti airsofto įrangos nuoma ir išmėginti šį užsiėmimą.
Taktinis judėjimas. Šratasvydžio žaidimas komandoje turi savo žavesio. Ne kartą stebėdami žinomus aktorius kariniuose filmuose matėme, kaip „delta būrys“ ir kitos spec. komandos sklandžiai judėdamos ir veikdamos drauge įgyvendina sunkiausias užduotis. Šratasvydis – puiki vieta, kur galima išbandyti tą patį ir, svarbiausia, saugiai bei smagiai įgyvendinti organizatorių sugalvotas užduotis. Keletas patarimų, kaip geriau veikti airsoft komandoje: judant vietovėje ar pastatuose svarbiausia aiškiai žinoti, kuris komandos narys yra atsakingas už komandos priekio stebėjimą, šonų bei užnugario saugojimą. Tai pagrindas. Geriausia, kai komandos nariai turi skirtingų tipų ginklus. Turėti nors vieną snaiperį ir kulkosvaidininką būryje yra labai efektyvu, o pats svarbiausias aspektas yra sklandus darbas. Norint suprasti vienas kitą iš pusės žodžio, naudinga daug treniruotis ir pažinti vienas kito įpročius, taip pat stipriąsias ir silpnąsias komandos nario puses. Visa tai padės susidirbti kaip kolektyvui ir dar smagiau drauge praleisti laiką. Panaudodami šiuos patarimus tikrai pagerinsite komandos šratasvydžio žaidimo įgūdžius ir efektyvumą.
Karinės šratasvydžio pramogos – būdas gerai praleisti laiką ir išmokti efektyviai veikti komandoje. Dažnai į Mūšio frontą atvyksta jau susiformavę įmonių kolektyvai, kurie įgyvendina žaidimo scenarijus, o kartu tampa efektyvesni kaip komanda. Taip pat, jeigu turite savo airsofto draugų komandą ar norite pažinti kolegas už darbo ribų – komandos formavimo žaidimai kaip tik jums.
Pasimatysime Mūšio fronte!