Populiariausias pasaulyje šratasvydžio (airsofto) žaidimo tipas

Tikriausiai jau esate girdėję ar žaidę vieną iš populiariausių AIRSOFT (šratasvydžio) žaidimų tipą, kuris vadinamas Vėliavų grobimo žaidimu? Šiandien trumpai papasakosime, koks tai žaidimas ir kokia jo pagrindinė misija.

Vėliavų žaidimas yra klasikinis AIRSOFT žaidimo tipas, labai mėgstamas daugelio žaidėjų. Tai universalus žaidimas, kurį galima pritaikyti masinėms ar nedidelėms žaidėjų grupėms. Pagrindinis Vėliavų žaidimo tikslas – pabandyti pagrobti kitos komandos vėliavą, esančią jų bazėje, ir saugiai ją grąžinti į savo bazę arba užgrobti kitoje taktiškai svarbioje vietoje ir kuo ilgiau ją išlaikyti. Yra daug šratasvydžio vėliavų grobimo žaidimo variantų, kurių keletą aprašome žemiau.

Tradiciškai, Vėliavų žaidimas yra lauko žaidimas, sudarytas iš dviejų konkuruojančių komandų. Nepaisant to, ar šratasvydžio žaidimas yra žaidžiamas viduje ar išorėje, tai daroma šaudymo žaidimo lauke, kuris yra padalytas į dvi puses. Šios dvi pusės yra žinomos kaip teritorijos. Žaidimo pradžioje, visi žaidėjai yra paskirstomi į dvi komandas, kurioms tolygiai paskirstoma visa žaidimo teritorija arba mūšio laukas. Paprastai kiekviena komanda turi savo bazę (arba paskirtą vietą) su vėliava, kurią ši komanda turi apsaugoti. Vėliavos dažnai yra pagamintos iš bet kokio audinio. Tačiau “vėliavos” iš tikrųjų gali būti bet koks objektas, kuris yra lengvas ir pakankamai mažas, kad airsoft žaidėjai galėtų jį lengvai gabenti.

Kiekvienos airsoft komandos misija yra pagrobti priešingos komandos vėliavą ir saugiai nuvykti į paskirtą vėliavos saugojimo vietą arba komandai paskirtą bazę, tuo pačiu apsaugant savo asmeninę vėliavą ir pašalinant tiek daug priešininkų, kiek įmanoma. Paprastai taisyklės numato, kad vėliava turi būti pastebima ir matoma visais atvejais, įskaitant, net jei ją į savo bazę jau gabena vienas iš žaidėjų. Organizatoriaus nustatytos taisyklės nustato, kas atsitinka, jei žaidėjas, gabenantis vėliavą, yra pašalinamas nuo priešininko ugnies. Tokiu atvėju, vėliava turi būti grąžinta į žaidimo pradžioje nustatytą šratasvydžio aikštelės vietą, arba žaidėjas gali numesti/palikti vėliavą, kad jo komandos narys galėtų ją paimti ir tęsti misiją.

Dar vienas, plačiai paplitęs airsoft scenarijus yra “Centro vėliava”. Šios misijos metu, žaidėjai taip pat padalinami į dvi komandas, kurios turi savo bazes. Tačiau abiejoms komandoms yra pateikiama tik viena vėliava, kuri dažniausiai būna laikoma visos žaidimo teritorijos centre/viduryje. Pagrindinis šio šratasvydžio žaidimo tikslas – pagrobti vėliavą ir saugiai nuvykti į paskirtą vėliavos saugojimo vietą arba komandai paskirtą bazę, tuo pačiu apsaugant vėliavą ir pašalinant tiek daug priešininkų, kiek įmanoma. Laimi ta komanda, kuri pirmoji atlieka šią misiją. Kitoje situacijoje, komandai gali reikėti užgrobti vėliavą ir nunešti ją į priešininkų bazę.

Šis karinio žaidimo scenarijus atsirado ne iš kur kitur, o iš mūsų istorijos. Daugelį amžių, karo metu buvo labai įprasta bandyti užgrobti priešo vėliavą. Nepaisant to, kiek karių buvo nužudyti ar sunkiai sužeisti dėl šio tikslo, kol ši vėliava buvo užgrobta, tai buvo laikoma labai džiaugsminga proga, nepaisant to, kiek negyvų ar sužeistų kūnų buvo netoliese. Vienintelis būdas išvengti, kad priešas jus nugalėtų, buvo nenutrūkstamai dirbti mūšyje, kad priešas negalėtų užgrobti vėliavos. Pilietinio karo metu buvo įteikta daug garbės medalių, kurie buvo paskirti kareiviams už vėliavos išsaugojimą arba priešo vėliavos užgrobimą. Savo šalies vėliavos saugojimas buvo prilyginimas savo šalies apsaugojimui. Tuo tarpu, priešo vėliavos užgrobimas – kaip priešininko teritorijos užkariavimas.

Kaip ir kitų AIRSOFT žaidimų rūšių, Vėliavų žaidimo principai skiriasi tarp skirtingų organizacijų. Žaidimo taisyklės gali keistis, priklausomai nuo organizatorių. Šratasvydžio karinės pramogos gali būti puikus būdas susipažinti su naujais draugais. Tai puiki pramoga bernvakariui ar komandos formavimui. Išbandykite savo jėgas vyriškame šaudymo žaidime ir įsijauskite į realias karines situacijas!

Kiti straipsniai

Rekomenduojame